Obrzęk limfatyczny (limfatycznego)

Obrzęk limfatyczny (limfatycznego); Powiązane Warunki; Ramię Obrzęk; Taśmy Obrzęk; Obrzęk limfatyczny z ramię; Nogi Obrzęk limfatyczny; Jak diagnozować Obrzęk limfatyczny; Ręczny drenaż limfatyczny; Proste drenaż limfatyczny; Leczenie obrzęk limfatyczny; Dzieci z Obrzęk limfatyczny, Lymphedema Poland (Polish)

Moderator: Senior Moderators

Obrzęk limfatyczny (limfatycznego)

Postby patoco » Sat Jul 12, 2008 8:03 am

Obrzęk limfatyczny (limfatycznego)

Innymi słowy: obrzęk limfatyczny kończyn; wtórny obrzęk limfatyczny;

Angielski: Lymphedema, Lymphoedema


Szacuje się, że 120 milionów ludzi na całym świat cierpi z tego warunku w takiej czy innej formie. Co więcej, dziesiątki tysięcy są dodawane każdego dnia. Let's badać i uczyć się razem o jednym z najmniej zrozumiałe, ale najbardziej powszechne, medycznych, że istnieje dziś warunki.

Układu chłonnego

The system limfatyczny jest jedną z Twojego organizmu krążenia. Składa się z limfatyczny statków, węzły chłonne i narządy takie jak szpik kostny, śledziona, grasica, a także, że w celu włączenia migdałki. Jego funkcję obejmuje absorpcji i eliminacji nadmiaru płynów i pomaga w absorpcji tłuszczu. Inną bardzo ważną funkcją jest to, że ma decydujące znaczenie dla naszej zdolności organizmu do zwalczania infekcji i jest krytyczne w funkcji układu odpornościowego. Gdy system ten nie jest poprawnie utworzony, jest uszkodzony lub szkody poprzez zakażenie, albo zostanie usunięty (węzłach), następnie lymphedema jest bardzo realna możliwość.

Dowiedz się więcej na temat anatomii układu chłonnego i węzły chłonne.

Aby zrozumieć nasz układ immunologiczny, zobacz naszą stronę: system limfatyczny i immunitetu.

RODZAJE Obrzęk limfatyczny

Jak wspomniano wcześniej, lymphedema jest warunkiem że wystąpi z uszkodzonego lub dysfunkcyjna układu chłonnego. Istnieją dwa różne rodzaje lymphedema: pierwotne i wtórne. Lymphedema może wpływać nie tylko na nogi i ramiona, ale także brzucha, karku, głowy, twarzy, powiek, a nawet z blizną formacji.

Lymphedema dla nowo zdiagnozowanych jest zwykle traumatycznym, mylące (jeśli nie jest bewildering), i frustrujące jak starać się odkryć, dlaczego masz to, w jaki sposób można go traktować, czy i jak z nią żyć.

Oprócz informacji na temat naszych lymphedema i lymphedema leczenia, możesz stać się lymphedema Adwokat prawo we własnej społeczności poprzez uczenie się jak rozpocząć lymphedema grupy wsparcia i uczenia się, jak plan imprezy lokalnego lymphedema.

Jest to niezwykle ważne dla pacjentów lymphedema poświęcić czas i zainteresowanie, aby dowiedzieć się na temat tego warunku. Zobacz Lymphedema Edukacja pacjenta do niektórych myśli na wagę pacjenta za własne zdrowie poprzez stałe Medycyna oparta na faktach.

Patrz także: Badanie etiologiczny Lymphedema na badania wykonane w sprawie podziału między lymphedema pierwotne i wtórne.

Podstawowy Obrzęk limfatyczny

Podstawowy lymphedema może być dziedziczna. Milroy, choroba lub zespół będzie na ogół wyrażają się w chwili narodzin lub w bardzo wczesnych lat. Meige Lymphedema, znany również jako lymphedema praecox, zazwyczaj rozpoczyna się kiedyś w czasie dojrzewania. Lymphedema tarda rozpoczyna się w połowie lub około wieku. Lymphedema, który nie wyraził się w aktywny jest warunek, o którym mowa ukrytej lymphedema. Podstawowy lymphedema może być także wrodzona. Oznacza to coś, albo w okresie życia płodowego lub w czasie urodzenia, uszkodzenia spowodowane limfatyczne.

Dla bardziej kompleksowej informacji można znaleźć pod adresem: Jakie są różnego rodzaju podstawowej Lymphedema?

Dodatkowy Obrzęk limfatyczny

Dodatkowy lymphedema jest spowodowana przez szkody lub bliznowacenie do limfatyczny statków lub usunięcie z węzłów chłonnych. To najczęściej występuje w wyniku zabiegu chirurgicznego lub promieniowania do lymphatics. Takie zabiegi są często podawane dla raków piersi, macicy, pęcherza moczowego, jajnika, prostaty, jądra i złośliwym melanomas i chłoniaków.

Dodatkowy lymphedema może również wynikać z traumy, sympatii szkody, biodra lub kolana chirurgii, amputacje, krwi, żyły szczepy z kardiochirurgii, chronicznych infekcji lub długotrwałe problemy krążenia, takich jak chroniczna niewydolność żył lub cukrzyca.

Szacuje się, że nie są ponad dwa miliony przypadków lymphedema wtórnym w USA, najczęściej w wyniku leczenia raka piersi. Szacunki miejsce występowania lymphedema na poziomie 35% - 40% po usunięciu węzłów chłonnych w leczeniu raka piersi. Promieniowaniem zwiększa ryzyko rozwoju lymphedema o około 25%.

Dziedziczna Obrzęk limfatyczny

Dziedziczna lymphedema jest dziedzicznym zaburzeniem z układu chłonnego, że charakteryzuje się nienormalne obrzęk niektórych części ciała. Do układu krążenia jest sieć statków, kanały i węzły, że filtr i dystrybucji niektórych płynów (limfatyczny) i komórek krwi w całym organizmie. Limfatyczny płyn gromadzi się w tkankach miękkich i pod skórę (podskórnie) ze względu na przeszkody, anomalie rozwojowe lub niedorozwoju (hipoplazja) limfatyczne różnych statków.

Istnieją trzy formy dziedziczne lymphedema: Choroby dziedziczne Lymphedema lub Milroys Syndrome (choroby), Lymphedema praecox lub Meige Chorób i Lymphedema tarda. W większości przypadków dziedziczna lymphedema jest dziedziczone jako autosomal dominującej cechy genetyczne.

Istnieją trzy geny zidentyfikowane do tej pory w lymhpedema powodują dziedziczne.

Są to:

VEGFC

http://www.lymphedemapeople.com/wiki/do ... gene_vegfc

FOXC2

http://www.lymphedemapeople.com/wiki/do ... gene_foxc2

SOX18

http://www.lymphedemapeople.com/wiki/do ... gene_sox18

Podstawowy Obrzęk limfatyczny

Przyczyną dziedziczna podstawowej lymphedema został wyizolowany z anomaliami rozwojowymi lub przerwy w dwóch znanych genów. Są to FOXC2 i VEGFC genów. Istnieje podejrzenie, jedna trzecia genów, ale jak dotychczas nie zostało zidentyfikowane. Przyczyny wrodzonej podstawowej lymphedema mogą być zaburzenia rozwojowe w lymphatics, zakażenie w okresie życia płodowego lub szkody i / lub dostawy trudności.

Dodatkowy Obrzęk limfatyczny

Przyczyny wtórnego lymphedema wiele. Zakażenia od owadów bites, poważne rany, oparzenia lub może powodować lymphedema, gdy uszkodzenie lub zniszczenie lymphatics. Każdy rodzaj zabiegu, poważne uszkodzenie ciała lub promieniowania do leczenia raka może powodować wystąpienie choroby. Poza tropikach, numer jeden przyczyną wtórnego lymphedema jest usunięcie węzłów chłonnych na raka biopsji. Dla tych pacjentów, może rozpocząć się niewielki obrzęk ramienia lub nogi po raka. Pozostało nieprzetworzonej, może stać się poważnym i osłabianie choroby. Mamy nadzieję, że z ulepszonych technik wykonywania biopsji małe igły, poprawy diagnostyki radiologicznej, a site-specific biopsji węzła, będziemy zobaczyć oznaczone spadek tego typu lymphedema.

W tropikalnym klimacie, najczęściej przyczyną jest zakażenie lymphedma z filarial robaki. W robaki są zwykle przekazywane przez ludzi mosquito bites. Ten pasożyt następnie rośnie, ostatecznie blokowania i niszczenia układu chłonnego. Jest to tak zwane filariozy limfatycznej.

Ważne jest, aby odróżnić różnica między wtórne lymphedema i złośliwym lymphedema.

CZYNNIKI RYZYKA DLA Obrzęk limfatyczny

Kto jest na ryzyko Obrzęk limfatyczny?

Jakie są czynniki ryzyka dla Obrzęk limfatyczny?

Czy istnieje odpowiedź na to, jak zapobiec Obrzęk limfatyczny?


Każdy, którzy posiada jeden lub więcej z następujących czynników ryzyka ma potencjał, aby rozwijać Obrzęk limfatyczny.

Węzeł chłonny deportacji do biopsji

Ciężkich zakażeń, w tym Zapalenie naczyń chłonnych, tkanki lub różycy

Głębokie, inwazyjne, które mogłyby tear ran, ciętych, lub uszkodzenia lymphatics

Promieniowaniem leczenia, szczególnie te, które są skoncentrowane na obszarach, które mogą zawierać "klastry" węzły chłonne

Morbid otyłość może powodować wtórne lymphedema "kruszenia" lymphatics

Poważne oparzenia, nawet intensywne oparzeniem słonecznym

Zakażenie mikroskopowej filarial larwy pasożyta, choć jest to bardziej powszechne w krajach tropikalnych

Rodzina historii podstawowej lymphedema nieznane lub obrzęk kończyn na

Jeśli jesteś osobą któregokolwiek z tych czynników ryzyka, będziemy chcieli nauczyć się znaki ostrzegawcze z lymphedema

Diagnozowania Obrzęk limfatyczny

Kwestia sposobu diagnozowania lymphedema jest dość proste, a ja jestem zawsze obawiajcie się frustracja, emocjonalne wstrząsy, a często downright poniżającego doświadczenia lymphedema pacjentów szukających że diagnoza.

Droga do diagnozy powinny dotyczyć kilku kroków.

Po pierwsze, to badania fizyczne. Jeżeli pacjent przedstawia z niewyjaśnionych obrzęk kończyn, następnie należy oczywiste, że istnieje problem medyczny, który wymaga i wymaga odpowiedzi i rozwiązania. Jest coś o nazwie "Stemmer Znaku". To jest zagęszczana skóra krotnie u podstawy drugiej toe (lub palca). Obecność tego znaku jest wczesnym wskaźnikiem diagnostycznym podstawowej lymphedema. Rozwija później w wtórne lymphedema. Brak Stemmer Znaku nie wyklucza możliwości lymphedema.

Aby test Stemmer Znaku, zgnieść fałdami skóry na górnej powierzchni drugiego toe lub palca, jak pokazano tutaj. Gdy ta skóra nie może być zniesione, to uznaje się za pozytywny wynik badania, które mogłyby wskazywać na obecność lymphedema, jednak negatywny Stemmer Znaku testu nie wyklucza lymphedema.

Inną metodą diagnostyki jest ocena pacjenta do pit edema. To jest test, gdy lekarz prasy palcem przed obrzęk kończyn. Jeśli odchodzi jeden z akapitów, a następnie, że jest dobrym wskazaniem pierwszym etapie lymphedema.

Inne fizycznych mogą zawierać oznaczenia papillomas na kończyny, placques lub nodules a nawet Cobblestone wygląd skóry. Są to wspólnego z lymphedema.

Fizycznego badania jest również kluczowe znaczenie dla wykluczenia innych stanów chorobowych, które mogą powodować edema (obrzęk), że nie jest lymphedema.

Drugim krokiem powinno być pełną historię medyczną. W physcian powinien dowiedzieć się, czy doszło do naruszenia historii raka i / lub jego leczenia, Owad bites, traumatyczne urazy, lub poważne zakażenia. Są to udokumentowane przyczyny lymphedema, jak jest chorobliwą otyłość.

Po trzecie powinny pochodzić kompletną historię rodziny. Lekarz powinien zapytać, czy pacjent wie o wszelkich członków rodziny (nawet rozszerzone rodziny) którzy mieli to, co nazywa się mleko nóg, pień nogi, nogi lub słonia. Są to stare archaiczne warunkach ludzie często używane przy opisywaniu lymphedema.

Istnieje również wiele badań radiologicznych, które mogą być wykonane zarówno wykluczyć inne warunki i / lub potwierdzić lymphedema. Obejmują one ultradźwięki, venograms, rezonansu magnetycznego (MRI), tomografii komputerowej osiowe (CAT scans). Istnieje również złoty standard obrazowania limfatyczne testów zwany lymphoscintigraphy.

Lymphoscintigraphy zastępuje stare nieaktualne badania nazywa się lymphangiogram. W lymphoscintigraph, tracer agent jest wstrzykiwany między palce i jest drogi jak podróże się system limfatyczny. Może to wskazywać na brakujące węzły, uszkodzonych statków, lub limfatyczne przestojów.

TRAKTOWANIE Obrzęk limfatyczny

Najlepszą traktowania dziś jest decongestive terapii. Formy terapii są kompletne Decongestive Therapy (CDT) lub Decongestive Terapia manualna (MDT). Istnieją rozbieżności, ale najczęściej dotyczyć tych dwóch rodzajów leczenia.

Z tych zabiegów masażu, obrzęk jest zmniejszona, a następnie pacjent jest wyposażony w pre-niestandardowych mierzone ciśnienie płaszcz, aby obrzęk. Niektórzy pacjenci są w stanie korzystać z gotowych rękawami, gauntlets, że wąż lub znacznie obniżyć koszty pozyskiwania i zastąpienia odzieży.

Ręczny drenaż limfatyczny

Ręczny drenaż limfatyczny (MLD) jest unikalny, metody terapeutyczne stymulowanie przepływu płynów w tkankach. W łagodne, rytmiczne, pompowanie, masaż przemieszczania się naturalnym kierunkiem przepływu chłonne i wywoływania szybkich rezultatów. To pomaga w skórę lymphatics podnoszenia i usunięcie nie tylko płynów, ale wszystkie odpady produktów białkowych cząsteczek, a gruz z naszego systemu. To również jest skuteczne w rozdzielanie i zwłóknienia fibrotic obszarach o lymphodemous kończyny.

Takie traktowanie został stworzony i rozwijany przez Duński terapeuci Dr Emil Vodder i jego żony, Estrid, w 1930, i został wprowadzony w Paryżu w 1936. Są one również zasilić z utworzenia specjalnego leku o nazwie Lymphology.

Pierwsze wprowadzone do Ameryki Północnej w 1982 roku, szkoła położona jest w Victoria, British Columbia, Kanada. Zanim została ona wprowadzona, standardowe leczenie oczywiście w Ameryce Północnej był albo zabiegu zwanego debulking lub wykorzystanie kompresji części maszyn w którym został dosłownie przez ściskaniu pneumatyczne ciśnienie powietrza.

Kompleksowe Decongestive Terapia

Kompleksowe Decongestive Therapy (CDT) jest stosowany głównie w leczeniu niewydolności żył i lymphedema edema. Jest to połączenie MLD, bandaging, ćwiczeń i pielęgnacji skóry. CDT mogą również obejmować ćwiczenia oddechowe, kompresja odzieży i środków dietetycznych. Częstym wskazaniem do CDT lymphedema jest spowodowana przez napromieniowanie lub zabiegu chirurgicznego z powodu raka. To może zwolnić edema, zwłóknienia, a towarzyszący ból i dyskomfort.

Również znany jako kompletne Decongestive Fizjoterapia (CDP), w tym terapii leczniczej była pionered w Stanach Zjednoczonych dr Robert Lerner.

Aby otrzymywać właściwego traktowania przez kwalifikowany terapeuta, musisz wiedzieć, w jaki sposób wybrać lymphedema terapeuta, w tym do zadawania pytań i jakie certyfikaty i szkolenia, które otrzymał.

Inne Zabiegi

Inne zabiegi obejmują wykorzystanie kompresji pompy, chirurgii, mikrochirurgii i nowszych metod, takich jak wykorzystanie laserów, Liposuction, holistycznego terapii, a nawet akupunkturę.

Jeden wspólny Medycyna lymphedema, że pacjenci mówią o użyciu jest diuretykiem. Ważne jest, aby zrozumieć, że leki moczopędne nie są dla lymphedema.

Kompresja Pompy

Pneumatyczne pompy kompresji są od dawna stosowane w leczeniu lymphedema. Jednakże, badania kliniczne wykazały, że istnieją dwie główne komplikacje związane z kompresją pompy terapii dla nóg lymphedema.

Po pierwsze, kompresja odszkodowanie w powierzchownych lymphatics, tworząc ostatecznie pogorszenie objawów, które prowadzą do zwłóknienia, zwiększone ryzyko infekcji, a więcej komplikacji.

Po drugie, wykazano, że 35 procent pacjentów z niższym końcu lymphedema, samiec i samica, będzie rozwijać lymphedema narządów płciowych w wyniku użycia pompy. Powodem tego jest fakt, że płyn jest pchany do jamy brzusznej i jamy brzusznej może przeciążenia na lymphatics płynu, a tym samym nie jest usuwany z organizmu.

Pneumatyczny kompresji pompa nie jest zalecany do nóg Obrzęk limfatyczny (limfatycznego).

Kompresja Bandages

Obrzęk limfatyczny bandaging jest jednym z najważniejszych elementów w procesie leczenia. Przy dobrym bandaż jest stosowana, będzie ona działać jako zamówienie dokonane kompresji ubranie każdym czasie. Choć w końcu jest zmniejszenie wielkości, bandaż jest dostosowanie się do nowych wymiarów. Gotowy elastyczne ubranie nigdy nie będzie w tym zdolności adaptacyjnych, zamiast, lymphedema pacjenci powinni używać tego, co jest określane jako krótkie wycinki bandaże.

Mówi się, że kompresja bandaging się do około 50 procent redukcji osiągniętych z CDT. Z tego punktu widzenia ważne jest, że pacjent musi się biegle w bandaging technik w celu osiągnięcia najlepszych możliwych wyników.

Kompresji bandaż ma następujące skutki:

To zwiększa skuteczność mechanizmu pompy mięśniowej.

To zwiększa ogólną napięcie w końcu dotyczy, a zatem zmniejsza ultra filtracji.

Obsługuje skóry, gdy jest zmniejszenie wielkości.

Lekarze i terapeuci


Poszukiwanie właściwej opieki medycznej dla lymphedema jest ważne. Należy wiedzieć, jak wybrać lekarza podstawowej opieki którzy rozumieją lub przynajmniej uznaje istnienie lymphedema i jest skłonny, aby dowiedzieć się o tym i pomogą Ci dokonać najlepszego leczenia decyzje. Jakiego rodzaju lekarza mam szukać?.

Ta strona pomoże Ci znaleźć kwalifikowany terapeuta lymphedema: Jak znaleźć Lymphedema Terapeuta

Diety i ćwiczeń fizycznych Obrzęk limfatyczny (limfatycznego)

Wreszcie, zarówno diety i ćwiczeń są bardzo ważne elementy zarządzania i kontroli lymphedema. Musimy zrozumieć znaczenie właściwego odżywiania w naszej ogólnego stanu zdrowia, gojenia ran, funkcji układu odpornościowego i kontroli wagi.

Ćwiczenie to nie tylko istotne dla naszego ogólnego zdrowia, ale pomaga w kontroli wagi i ma istotne znaczenie dla przepływu płynu limfatyczny poprzez nasze ciało. Bez względu na etapie lymphedema, podstawowych warunków medycznych, lub wieku, każdy z nas powinien mieć wykonywania planu, który jest specjalnie zaprojektowany do pomocy w zarządzaniu lymphedema.

ETAPY Obrzęk limfatyczny

Istnieją trzy podstawowe etapy aktywnych z lymphedema. Im szybciej lymphedema jest rozpoznawany i zdiagnozowane, tym łatwiej jest ją z powodzeniem leczyć i uniknąć wielu komplikacji.

Ważne jest, aby mieć świadomość, że gdy masz lymphedema, nawet w jednej kończyny, istnieje zawsze możliwość innego kończyny jest narażony na pewne późniejszym terminie. Ta "nieaktywne" okresu, o którym mowa w fazie latencji. Jest to związane z dziedzicznej formy lymphedema.

Faza latencji

Lymphatic zdolności przesyłowych jest zmniejszona
Nr widoczne / namacalny edema
Subiektywna skarg są możliwe

Etap I

Obrzęk limfatyczny rewersyjne

Akumulacja białka bogate edema fluid
Pitting edema
Obrzęk może być obniżona z elewacji samodzielnie (nie zwłóknienia)

Etap II

Nieodwracalne samorzutnie Obrzęk limfatyczny

Akumulacja białka bogate edema fluid
Pitting stopniowo staje się trudniejsze
Tkanka łączna broni (zwłóknienia)

Etap III

Lymphostatic Elephantiasis

Akumulacja białka bogate edema fluid
Non-pit edema
Fibrosis i sclerosis (stwardnienie ciężkie)
Zmiany skórne (papillomas, Hiperkeratoza, itp.)

Etap IV?

Nie zostały poruszone niektóre głosy o Etap 4 classsification dla lymphedema. Z mojego osobistego doświadczenia, I concur. Oba moje nogi są klasyfikowane jako Etap 3, jednak różnica pomiędzy nimi jest bardzo dramatyczna.

Etap IV Klasyfikacja

Limb jest gęsto fibrotic i niemożliwe jest, aby wszelkie wcięć po naciśnięciu
Badanie ultrasonograficzne nie może już odebrać nawet puls krwi
Skóra staje się kruche i najmniejsze z bumps powoduje poważne, szeroko płacz rany
Twardość w tkance powoduje kończyny się łącznie septyczny foci dla bakterii i stałej tkanki i systemowych zakażeń stać się normą
Jedyne leczenie tkanki jest przedłużony okres IV antybiotyków.

Nie ma możliwości leczenia dla etapu IV. Pełna koncentrują się na zarządzaniu, kontrolowanie zakażeń, zapobieganie i amputacji (jeśli w ogóle możliwe).

Obrzęk limfatyczny (limfatycznego) Fibrosis (twardnienie tkanek)

Dawna lymphedema powoduje stan znany jako zwłóknienia. Jako płynu ciągle zbiera w kończyny, staje się twardy i gęsty. Z każdym etapie lymphedema istnieje również zmiany w tkance tekstury na kończyny.

W pierwszym etapie, jest jeszcze dużo tkanki normalnej tkanki, jak to tylko nasycony płynu. Ponieważ obrzęk i nadal jako płyn do zmiany tego białka bogate płyn, o którym mowa w lymphorrea, można wejść w drugim etapie. W tym stadium, tkanka staje się bardzo podobne do winogron (najlepszy obraz mogę myśleć). Już staje się znacznie trudniejsze do osiągnięcia na antybiotyki bakterie i staje się mniej wrażliwi na decongestive terapii.

Na trzecim etapie, tkanki się podobną do jednej z tych starych syntetycznych kuchnia gąbki, te, które stają się rock hard gdy są suche. To jest bardzo realne i poważne działanie niepożądane na trzecim etapie lymphedema. Po tego rodzaju tkanek zwiększa potencjalne ryzyko posiadania trwałe i bardzo trudne do leczenia lub tkanki łącznej Zapalenie naczyń chłonnych.

W denseness z kończyny zakazuje antybiotyków z dotarciem do zakażenia bakterie i jest często w stanie przetrwać w kieszeni z fibrotic tkanek. Te kieszenie działać jako septyczny foci i po leczeniu antybiotykiem jest zakończona, infekcje pojawi się ponownie.

Zazwyczaj na tym etapie, to wybieramy się IV antybiotyków w celu zwalczania wszelkich infekcji jamy ustnej, ponieważ antybiotyki po prostu nie są zdolne do penetracji tej masy tkanki twarde.

Ponadto, jak zwłóknienia pogłębia Ci się bardziej podatne na zakrzepicy żył głębokich (DVT) i inne problemy krążeniowe. Możesz również rozpocząć doświadczenia neuropatia jak ciśnienie w tym tkanki kompresuje nerwów w obrębie kończyn.

Spóźniona Term Komplikacje - Fibrosis

Dlaczego jest tak ważne dla zapobiegania, leczenia i kontroli zwłóknienia?

Fibrosis ostatecznie może powodować problemy naczyniowe. Ponieważ tkanki w Twoim LE kończyny nadal Harden, będzie powodował przepływ krwi i podaż. Może to prowadzić do martwicy.

W późnym okresie zwłóknienia, bakterie znaleźć wiele miejsc do ukrycia i być chronione. Im bardziej rozległe jest do zwłóknienia, tym trudniej jest osiągnąć na antybiotyki bakterii. Prowadzi to do trwałych cellulitus. Ostatecznie może to spowodować zgorzel i / lub martwicy.

Fibrosis będzie miało wpływ na nerwy. Rezultatem będzie znaczny wzrost w bólu i dyskomfortu.

Fibrosis wraz z ciągłym tkanki i promieniowania została uwikłana w lymphangiosarcoma.

Jeśli masz lymphedema, należy dążyć do Twojej priorytetowe traktowanie i zarządzać swoimi warunek w celu zapobiegania zwłóknienia.

Obrzęk limfatyczny i tkanki łącznej

Choroby tkanki łącznej jest jednym z powikłania lymphedema. Pacjent nie może być świadomi źródła etiologii. Czasami może to być cięte, mosquito bite, otwarte rany, lub innych infekcji w organizmie.

Pierwszy znak jest zwiększona lub inną jakość bólu z udziałem lymphedema kończyny. Pacjenci często opisują jako "podobne do objawów grypy lub ache" z udziałem lymphedema ramion lub nóg. Jest to zwykle następuje nagłe wystąpienie rumienia (zaczerwienienie, czerwone smugi lub blotches) na udział kończyny. W hipertermią (lymphedema kończyny staje się ciepły, gorący) będzie śledził i pacjenta mogą wystąpić dreszcze, a nawet wysoką gorączką.

Wczesna interwencja i leczenie antybiotykami będzie rozwiązać ten warunek (zwykle trwa minimum 10-dniowy kurs antybiotyków). Tylko lekarz będzie mógł przepisywać antybiotyków, więc po konsultacji z lekarzem jest konieczny. Ciężkie tkanki mogą wymagać leczenia antybiotykiem dożylnie i hospitalizacji. Również podniesienie dotkniętych kończyn jest ważne.

Podczas tej fazy, pacjent nie powinien masażu lymphedema kończyny, bandaż, stosuje się pompy, noszą wąskie rękawy elastyczne, wykonywania lub nadmiernie. Unikaj cuff ciśnienie tętnicze krwi i czerpie z ramienia zaangażowanych. Zachowaj kończyny podwyższone w jak największym stopniu podczas odpoczynku. Gdy objawy rozwieje, MLD / CDP leczenie powinno być rozpoczęte.

Jak temu zapobiec infekcji? Pacjent powinien być ostrożny z codziennymi zajęciami i podejmują wszelkie środki ostrożności w celu ochrony skóry (nosić rękawice ogrodnicze, kiedy, z czyszczenia detergenty, itp..).

Jeśli szkody dla skóry występuje na lymphedema kończyny, konieczne jest czyste rany z alkoholem lub nadtlenku wodoru i zastosowania Neosporin / Polysporin antybiotyki w maści. Jeśli objawy postępu, poszukiwania uwagę lekarza natychmiast.

Jest więc bardzo ważne, aby uniknąć cellulitus jak to się dalej niszczy układu chłonnego. Jeżeli prawo do rozpowszechniania lub nadal, może stać się systemowych i może prowadzić do zgorzel, amputacji kończyn z, lub nawet śmierć.

Choć tkanki jest najczęściej związane z zakażeniem, że pochodzi lymphedema, ważne jest, aby sobie sprawę, że nie wszystkie nasze infekcji może być zwołane prawidłowo tkanki. Istnieje wiele zakażeń związanych z lymphedema. Ponieważ lymphemdema kończyny jest upośledzenia odporności, mogą wystąpić i inne podatne na infekcje, takie jak różycy, liszajec, zapalenie mieszków, necrotizing fasciitis, MRSA Methicillin Resistant Staphylococcus aureus, carbuncles sprowadza, Zapalenie naczyń chłonnych, ropnie skóry, zespół scalded skóry, a nawet Choroba kociego pazura . Możemy także łatwo być bardziej podatne na posocznica, septicemia, wstrząs septyczny, bakteremia, zgorzel, zapalenie gruczołów chłonnych. Bardzo ważne jest zatem, że zakażenia być uznane szybkie i natychmiastowe rozpoczęcie właściwego leczenia.

Obrzęk limfatyczny rany, że drenaż

Płynu, że kanalizacja jest nazywany lymphorrhea

Co to jest Lymphorrhea? (płyn limfatyczny)

Lymphorrhea jest jasny bursztynowo-kolorowe, że płyn ścieków z otwartych obszarów skóry (rany) na lymphodemous kończyny. To nie jest normalne w osoczu, ale jest bogaty w białko substancji, które mogą prowadzić do poważnych komplikacji dla pacjenta lymphedema.

Przyczyny Lymphorrhea

Przyczyną jest drenaż lymphorrhea żadnych otwartych powierzchni lub przerwy w skórę z lymphodemous kończyny. Każde otwarcie, bez względu na to, jak małe, spowoduje, że ten płyn do płaczu lub drenażu. Insect bites, cięcia, otarcia, pęknięcia skóry: sucha, lub rany wszelkiego rodzaju, stały się źródłem wycieku tej cieczy.

Lymphorrhea Komplikacje

Istnieją dwa poważne komplikacje, które wynikają z lymphorrhea.

Płynu jest naturalną "żywność źródła" dla bakterii. Otwarta, odprowadzanie rana staje się to, co jest określane jako wpis foci dla bakterii. Prowadzi to do tkanki łącznej, Zapalenie naczyń chłonnych lub różycy.

Lymphorrhea jest bardzo żrącymi do tkanek skóry, że weszły w kontakt. Zwykłe rany z tym odwadniających może bardzo szybko stać się dużą gaping rany, które mogą ostatecznie doprowadzić do skóry.

Powikłania Obrzęk limfatyczny

Infekcje takie jak tkanki, Zapalenie naczyń chłonnych i różycy. Jest to spowodowane nie tylko na duże nagromadzenie płynu, ale jest dobrze udokumentowana, że lymphodemous kończyny są zlokalizowane immunodeficient i bogate w białka płynu stanowi doskonałą pielęgnowanie środowiska dla bakterii. Inne zakażenia, są bardziej podatne na to liszajec, scalded skóry zespół, a Choroba kociego pazura.
Odprowadzanie rany, że wyciek lymphorrea, który jest bardzo żrącymi do otaczającej skóry i tkanki działa jako port wejścia do zakażeń

Zwiększona ból z powodu kompresji nerwy zwykle spowodowane przez rozwój zwłóknienia i zwiększone nagromadzenie płynów. Zobacz Lymphedema i bólu.

Utrata funkcji ze względu na obrzęk kończyn i zmian.
Depresja - psychologiczne radzić sobie w związku z disfigurement i druzgocący wpływ lymphedema.

Głęboki zakrzepicy żył w związku z presją na obrzęki i zwłóknienia przeciwko naczyniowych. DVT może się zdarzyć w wyniku tkanki łącznej, Zapalenie naczyń chłonnych, infekcje. Zobacz również, thrombophlebitis.
Posocznica i zgorzel są możliwości z powodu infekcji.

Płuc płyn może spowodować, jeśli lymphatics w jamie brzusznej lub klatki piersiowej są zbyt wystarczające, aby wyczyścić płuc jamy płynów.

Skóra komplikacji, takich jak suchość skóry, podział, tablice i nodules, podatność na infekcje grzybicze związane z lymphedema, i infekcji bakteryjnych.

Choroby, zlokalizowaną zapalnych

Ból, począwszy od wczesnego lymphedema w łagodny, poważny w późnej fazie lymphedema

Lymphatic nowotworów, w tym:

Angiosarcoma
Lymphoma
Mięsak Kaposiego
Lymphangiosarcoma (Stewart treves Syndrome)
Podanie na skórę T-Cell Lymphoma
Podanie na skórę B-Cell Lymphoma
Pseudolymphomatous skórę Angiosarcoma

Zobacz także: Primary Lymphedema i raka do dyskusji i limfatyczne Raki wtórny do Lymphedema i raka, które jest związane z Lymphedema.

(Uwaga: Te nowotwory występują rzadko i zwykle są związane z długoterminowymi, nieleczonych lub leczonych niewłaściwie lymphedema. One zazwyczaj w stadium trzech lub czterech; są one dość rzadkie w drugim etapie).

Skóra możliwych komplikacji w etapach 3 i 4, obejmują:

Papillomatosis
Plaques tym "Bruk" pojawia się tablica
Dermatofibroma
Skóra tagów
Warts i Verrucas
Mycetoma Skin Grzyby
Choroby

Wielu pacjentów lymphedema sprawozdanie zwiększonych problemów z łuszczyca, egzema, półpasiec. Podejrzewam, może to być spowodowane, ponownie, upośledzenia odporności stanu ramion lub nóg dotkniętych lymphedema.

Udokumentowane, ale rzadko, komplikacje w późnym etapie może również obejmować:

Lymphomatoid Papulosis
Cutis Marmorata
Acroangiodermatitis
Dermatolymphangioadenitis (DLA)
Papillomatosis Cutis Carcinoides

Osłabiającego wspólne problemy są spowodowane przez połączenie nadmiar płynu i stałej wagi procesu zapalnego, który towarzyszy lymphedema. Jak wieku, wielu pacjentów lymphedema mają całkowite zastąpienie kolana, biodra zastępczego lub zamiennego ramię, podczas gdy inni doświadczają zespół cieśni tunelu i havingcarpal tunelu Chirurgia ramię lub doświadczają problemów związanych z lymphedema i musi haverotator cuff surgery.

Porad w sprawie zapobiegania komplikacjami Obrzęk limfatyczny

Po pierwsze i przede wszystkim to, aby otrzymać skierowanie do kwalifikowanego lymphedema terapeuta a następnie być zgodny z programem leczenia, jak i aktywny udział pacjenta, nauczyć się samokontroli masaż, i być zgodne z compression bandaging kompresji i noszenia odzieży.

Utrzymanie zdrowej wagi, korzystają ze zdrowej diety prawidłowego żywienia, witamin i podjąć.

Trzymaj skóry czyste i dobrze moisturized.

Noś wygodne, luźno dopasowane ubranie.

Reszta dotkniętych kończyn w podwyższonej pozycji podczas spania lub podróży (szczególnie w samolocie).

Nosić ubranie kompresji (wsparcie rękawami, gauntlets, i / lub kompresji pończochy) i pić dużo płynów, kiedy podróżujących samolotem.

Bądź konserwatywny podczas wykrawania fingernails lub toenails i uniknąć wycinania cuticles.

Użyj hipoalergicznych łagodnego mydła i detergentów do prania, aby zapobiec reakcje alergiczne lub podrażnienie skóry.

Unikaj sunburns przy użyciu szerokiego spektrum ochrony przynajmniej 30 SPF.

Unikaj używania poduszki lub do ogrzewania ciepłej kompresuje na dotkniętych kończyn.

Użyj elektryczne maszynki do golenia zamiast ostrza.

Blokuj owadów bites za pomocą skutecznej owadów repellant.

Założyć rękawice podczas prac domowych, ogrodnictwo, lub wszelkie chore, gdzie można uzyskać nicked lub zarysowaniem.

Unikaj procedur medycznych, które wymagają wprowadzania puncturing lub ciśnienia na dotkniętych kończyn, w tym krwi, zastrzyki, akupunkturę, Liposuction, i pomiaru ciśnienia krwi.

Wykonaj zadania programu.

Unikaj naprężenia mięśni, co powoduje stan zapalny.

Warm się odpowiednio przed wykonywania.
Unikaj energicznych ruchów oporu przeciw (scrubbing, Pchanie, ciągnięcie).

Korzystanie z kończyny normalnie, ale nie nadmiernie.

Unikaj podnoszenia ciężkich, gdy mięśnie są deconditioned aby zapobiec szczepów.

Rozpoczęcie wykonywania nowych programów stopniowo i ostrożnie, wielkość kończyny powinny być monitorowane.

Ograniczenia lub uniknięcia tenis, golf i Racquetball; takie działania są ryzykowne z powodu nagłego siły uderzeń.
Załóż kompresji podczas wykonywania odzieży, domowych, lub yardwork.
Unikać działania constrict układu chłonnego.

Należy unikać przewożenia ciężkich torba na ramię uczestniczących.
Po operacji piersi, lżejsze wagi Proteza jest bezpieczny ze względu na presję na węzłach powyżej kołnierza kości.

Unikaj odzieży z rękawa napięty i kostkę zespołów.

Załóż zegarek i biżuterię na ramię nienaruszone, jeśli masz lub są narażone na ryzyko ramię lymphedema.

Fundament odzieży nie wiążą ani go opuścić znaków.

Unikaj ciśnienie krwi i cuffs dożylnie leków zaangażowanych ramię.

Zobacz lekarza natychmiast w pierwszych objawów infekcji (np. zaczerwienienie, podrażnienie, ciepło)

Zobacz nasze strony na temat zapobiegania lymphedema i wytyczne dotyczące lymphedema do porad w jaki sposób opóźnić lub zmniejszyć lymphedema i jego skutków.

Emocjonalnego wpływu Obrzęk limfatyczny

Niewiele powiedziano na temat psychologicznych wpływa na lymphedema, mimo jego ogromnego wpływu na osoby z nim do czynienia.

Lymphedema może powodować wyraźne społeczne zahamowań, ponieważ jest świadomy siebie, może powodować depresję, embarrassment, disfigurement, poczucie beznadziejności i bezradności. Poszukać często przechodzą przez ogromne zmiany stylu życia i czują się bezwartościowe i bezużyteczne. To może powodować zaburzenia seksualne, zarówno płci męskiej i żeńskiej lymphedema pacjenci mogą nabywać genitaliów lymphedema.

You go poprzez okresy walczących z poczucia upokorzenia, rozpacz i można wspaniałe doświadczenie bólu.

Można również przejść wiele gniewu. Gniew, dlaczego masz taki, dlaczego medycznych świat tak niewiele wie na temat tego warunku i czasami wydaje się mało albo opieki.

Dla pacjentów z rakiem, jej podwójnego uderzenia. Podczas mają do czynienia z rakiem, wpływa na jego stronie, czy nie jest się do życia, wpływa na promieniowanie i chemo… teraz nagle Twoje ciało zaczyna się obrzęk kontroli. Co się dzieje?

Jeśli będzie za pośrednictwem tych emocji, proszę nie bój się do lekarza niech wiedzą. Może zajść potrzeba, aby uzyskać profesjonalną pomoc w tym. Można również znaleźć wiele komfortu i zachęcanie łączącą w grupie wsparcia. Kontakt National Lymphedema Fundacji, aby sprawdzić, czy istnieje jeden w Twojej okolicy.

Jeśli nie istnieją grupy wsparcia w danym obszarze, może być również zainteresowany w jaki sposób uczenia się do rozpoczęcia lymphedema grupy wsparcia.

Można również dołączyć do grupy wsparcia online. Istnieje kilka, o których mowa w naszej witrynie. Jako członek, ja mam znaleźć wspaniałe i wspierać rodzinę lymphedema innych ludzi. Nie mogę powiedzieć po prostu, ile moja nowa rodzina doszła do mnie znaczy i ile mam nabyte przez będąc częścią tych grup.

Jest nadzieja…… mamy rodziny dla Obrzęk limfatyczny :!: :!:

Patrz naszej stronie: Twoje emocje i Samorządu obrazu z Lymphedema

Zespoły Z NIMI Obrzęk limfatyczny

Aagenaes Syndrome; Aarskog Syndrome; Alpha Galactosidase B Deficiency; Atrial septów wadę, Avasthey Roy zespół; Campomelia Cumming Syndrome, zespół cholestaza; wady wrodzone z glikozylacji Typ 1B; Choroby recesywny; Distichiasis; dysplazja Anhidrotic Immunodeficiency Oledaid; Ectodermal dysplazja Hypohidrotic Immune Deficiency; Fabry'ego's Chorób; Figueroa Syndrome; Hennekam Lymphangiectasia; jelitowe LymphangiectasiaHypoparathyroidism; Hypotrichosis Lymphedema; idiopatycznej Obrzęk uogólniony płodu; Jekens Syndrome; Kasabach Merritt Syndrome; Klinefelter Syndrome; Lissencephaly Syndrome; Maffuccis Syndrome; Melkersson Rosenthal Syndrome; Micropehaly Chorioretinopathy Syndrome; nevo Syndrome; Noonan's Syndrome; Osteopetrosis Ectodermal ; Płuc Lymphagiectasia; Peho Syndrome; Prolidase Deficiency; Ptoza Syndrome; płuc Cystic Lymphangiectasis; Sharp Aagenaes Syndrome; Stewart Treves Syndrome, zespół Swyera; trisomii 10, trisomii 13, trisomii 18, trisomii 21, trisomii 22; trisomii Choroby; zespół Turnera; Von Recklinghausen Neurofibromatosis; yellow_nail_syndromeLipedema; Omphalocele III; Reflex Sympathetic Dystrophy (RSD); Niemiecki zespół

Zespoły związane z Lymphatic dysplazja daje krótki przegląd większości z tych warunków. W celu uzyskania dalszych informacji, skontaktuj się z pojedynczych stron powiązanych powyżej.

MAJ warunków, które przy Obrzęk limfatyczny

Castleman's disease; Cystic hygroma; Klippel Trenaunay Syndrome Weber; Lipedema; Lymphangiomatosis; Lymphoceles; Limfadenopatia; Lymphangiomas; Lymphatic Wad Rozwojowych; zespół Pradera-Williego; Zespół pasm owodniowych; Ropnie mnogie pach; Crohn's Disease, Zapalenie tkanki tłuszczowej; Limfangioleiomiomatoza (LAM); Omphalocele III; Phelan - McDermid Syndrome - 22q13 skreślenie; Tłuszczak i LipomasLymphadenitis

Warunków powodujących edema kontra Obrzęk limfatyczny

Nie wszystkie obrzęk jest lymphedema, niektóre edema jest spowodowany przez leżące u podstaw choroby.

Poniżej znajduje się lista chorób, które powodują lub są związane z edema:

Przyczyny Obrzęk

Zespół napięcia przedmiesiączkowego; Ciąża; Niewydolność serca; Nerka; dwunastnicy, zespół nerczycowy, niewydolność nerek, wątroby warunek; Marskość wątroby w wątrobie; Żylak; niedoborem białka (typ odżywiania niedoboru); tarczycy warunkiem, niektóre leki; kapilarne Leak Syndrome Hand Puffy Syndrom Thrombophlebitis Chronic Venous Pooling niewydolność żył

Obrzęk jako powikłanie

Koarktacja aorty, serce płucne, złuszczające zapalenie skóry; hodgkin's disease; zapalenie osierdzia, po Thrombotic Syndrome

Obrzęk jako objaw

Choroby układu gorączka, obrzęk naczynioruchowy; Anafilaksja; Koarktacja aorty; Kardiomiopatia; Chroniczna niewydolność nerek, wątroby Marskość wątroby o; Wspólnej migrena; Eclampsia; Obrzęk; Glomerular choroby; dwunastnicy, zespół Goodpasture; Choroba hemolityczna noworodka; hemolityczną uremic syndrome; żółtaczkę; hodgkin's Chorób; raka wątroby, zapalenie nerek, zespół nerczycowy; Polyarteritis nodosa; Preeclampsia, zespół napięcia przedmiesiączkowego; Pierwotna marskość żółciowa wątroby, płuc valve stenosis; ograniczające kardiomiopatii; reumatyczne gorączka; Włośnica; Witamina E niedoborem Cukrzyca

Warunki odnoszące się do układu chłonnego

Choroba Kawasaki; Duncan's Syndrome; Lymphoproliferative Disorders; Toksoplazmoza; Sarkoidoza; Mononukleoza zakaźna; Lymphogranuloma venerum; borelioza; Wąglik skórny; Acrodermatitis

Można tłumaczyć każdej strony w naszym serwisie. Proszę przejść do naszego wejścia strona główna

Lymphedema Ludzie Lymphedema People

http://www.lymphedemapeople.com

Pat O'Connor
Założyciel i dyrektor wykonawczy
User avatar
patoco
Site Admin
 
Posts: 2175
Joined: Thu Jun 08, 2006 9:07 pm

Return to Obrzęk limfatyczny

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest