Obrzęk limfatyczny z ramię

Obrzęk limfatyczny (limfatycznego); Powiązane Warunki; Ramię Obrzęk; Taśmy Obrzęk; Obrzęk limfatyczny z ramię; Nogi Obrzęk limfatyczny; Jak diagnozować Obrzęk limfatyczny; Ręczny drenaż limfatyczny; Proste drenaż limfatyczny; Leczenie obrzęk limfatyczny; Dzieci z Obrzęk limfatyczny, Lymphedema Poland (Polish)

Moderator: Senior Moderators

Obrzęk limfatyczny z ramię

Postby patoco » Sat Jul 12, 2008 8:33 am

Obrzęk limfatyczny z ramię

Ramię Obrzęk limfatyczny (limfatycznego)

Obrzęk limfatyczny kończyn

Angielski: Arm Lymphedema


Dyskusja

Większość Obrzęk limfatyczny z ramię jest warunkiem wtórnych spowodowanych przez usunięcie węzłów chłonnych na raka biopsji, szkoda na lymphatics przed promieniowaniem lub nawet do chemioterapii raka piersi. Inne przyczyny mogą zawierać oparzenia, różne infekcje, szkoda lub uraz.

Jednakże, często zaniedbywane i rzadko wspomina się, że można również podstawowym lymphedema w ramię.

Dynamika arm lymphedema są takie same jak nogi lymphedema. Uszkodzony układu nie jest w stanie usunąć limfatyczny odpowiednio płynów i cieczy zaczyna się gromadzić w tkankach interstitial. To powoduje obrzęk dotkniętych kończyn.

Obrzęk limfatyczny z ramię można devestating emocjonalnie, ale sądzę, że pomimo lymphedema, można doświadczyć pełnego i bogatego życia, tutaj znajduje się strona, która oferuje kilka porad Twoje emocje i Samorządu obrazu z Obrzęk limfatyczny z ramię.

Czynniki ryzyka Obrzęk limfatyczny z ramię

1). Węzeł chłonny deportacji do biopsji

2). Ciężkich zakażeń, w tym Zapalenie naczyń chłonnych, tkanki lub różycy.

3). Inwazyjnych Głębokie rany, które mogłyby łzawiącego, cięte lub uszkodzenia lymphatics

4). Leczenia promieniowaniem, szczególnie te, które są skoncentrowane na obszarach, które mogą zawierać "klastry" węzły chłonne

5). Morbid otyłość może powodować wtórne lymphedema "kruszenia" lymphatics

6). Poważne oparzenia, nawet intensywne oparzeniem słonecznym

7). Zakażenie mikroskopowej filarial larwy pasożyta, choć jest to bardziej powszechne w krajach tropikalnych

8). Pierwotnych lymphedema każdą osobę, którzy mają rodziny historii o nieznanych obrzęk kończyn

Wczesne objawy obrzęk limfatyczny z ramię

Jeśli jesteś na ryzyko osoby na ramię lymphedema istnieją oznaki wczesnego ostrzegania powinien być świadomy. Jeśli masz jakiekolwiek doświadczenie lub kilku z tych objawów, należy natychmiast dokonać physcian świadomość.

1). Niewyjaśnione aching, albo boleśnie odczuwają ból w ramieniu

2). Experiencing "ulotne lymphedema." To jest, gdzie kończyny maja opuchła, nawet nieznacznie, a następnie powrót do normalnej. Może to być zapowiedzią pełnowartościowy arm lymphedema.

3). Zlokalizowanych obrzęk dowolnym obszarze. Czasami lymphedema może rozpocząć się obrzęk w jednej dziedzinie, na przykład strony, lub pomiędzy kolan i dłoni. Jest to wskazanie na początku wadliwe działanie limfatyczne.

4). Każde ramię zapalenie, zaczerwienienie lub zakażenia.

5). Może wystąpić uczucie ucisku, skomplikowany lub słabość ramię.

Powikłania związane z ramienia Obrzęk limfatyczny

1. Infekcje takie jak tkanki, Zapalenie naczyń chłonnych, różycy. Jest to spowodowane nie tylko na duże nagromadzenie płynu, ale jest dobrze udokumentowane, że lymphodemous kończyny są zlokalizowane immunodeficient i bogate w białko płynu stanowi doskonałą nuturing invironment dla bakterii.

2. Odprowadzanie rany, że wyciek lymphorrhea który jest bardzo żrącymi do otaczającej skóry i tkanki działa jako port wejścia do infekcji.

3. Zwiększona ból z powodu kompresji nerwy zwykle spowodowane przez rozwój zwłóknienia i zwiększone nagromadzenie płynów.

4. Utrata funkcji ze względu na obrzęk kończyn i zmian.

5. Depresja - psychologiczne radzić sobie w związku z disfigurement i druzgocący wpływ lymphedema.

6. Deep zakrzepicy żył ponownie w wyniku presji na obrzęki i zwłóknienia przeciwko naczyniowych. Ponadto może się zdarzyć w związku z tkanki łącznej, Zapalenie naczyń chłonnych i zakażeń. Zobacz też: Thrombophlebitis

7. Posocznica, zgorzel są możliwości z powodu infekcji.

8. Możliwe do amputacji kończyny.

9. Pleural effusions (płuc płyn) może spowodować, jeśli lymphatics w jamie brzusznej lub klatce piersiowej są wystarczające, aby oczyścić płuca jamy płynów.

10. Skóra komplikacji, takich jak podział, tablice, podatność na infekcje bakteryjne i grzyby.

11. Przewlekłe zapalenie zlokalizowane.

12. Angiosarcoma, nowotwór tkanek miękkich

13. Lymphangiosarcoma, która jest szybko postępującego, nie uleczalne raka długoterminowych lymphedema pacjentów.

14. Chłoniak, nowe badania wskazują na możliwość to z dziedziczna lymphedema. Mam zdiagnozowano z dwóch form chłoniaka.

15. Septic arthritis

Sceny z ramienia Obrzęk limfatyczny

Istnieją trzy podstawowe etapy aktywnych z lymphedema. Wcześniejsze lymphedema jest rozpoznawany i zdiagnozowane, tym łatwiej jest do pomyślnego leczenia i uniknąć wielu komplikacji.

Ważne jest również, aby mieć świadomość, że gdy masz lymphedema, nawet w jednej kończyny nie zawsze jest możliwość innego kończyny jest narażony na pewne późniejszym terminie. Ta "nieaktywne" okresu, o którym mowa w fazie latencji. Jest to związane z dziedzicznej formy lymphedema.

Latencji ETAP
Lymphatic zdolności przesyłowych jest zmniejszona nr widoczne / namacalny edema subiektywna skarg są możliwe

Etap I
(Rewersyjne Lymphedema) Akumulacja białka bogate edema płyn Pitting edema Redukuje z elewacji (zwłóknienia)

ETAP II
(Samorzutnie Nieodwracalne Lymphedema) Akumulacja białka bogate edema płyn Pitting stopniowo staje się trudniejsze Tkanka łączna broni (zwłóknienia)

Etap III
(Lymphostatic Elephantiasis) Akumulacja białka bogate edema płyn Brak pit Fibrosis i sclerosis (stwardnienie ciężką) zmiany skórne (papillomas, Hiperkeratoza, itp.)

Leczenie Obrzęk limfatyczny na ramię

Leczenie za ramię lymphedema jest dużo tego samego traktowania jak nogi lymphedema. Najlepszą leczenia jest terapia decongestive. Jednakże, z ramienia lymphedema, wykazano, że leczenie sekwencyjne protokołu tym terapii z pompy ręczne decongestive terapii uzyskał najlepsze wyniki. Patrz także podręcznik drenaż limfatyczny mld złożonych decongestive terapii CDT

W trakcie leczenia, ramię będą zawijane w bandaże kompresji po leczeniu sesji. Po zakończeniu leczenia, kompresji i ramion rękawami szaty będą przepisane.

Nie jest ostateczna i krytyczne odnoszące się do obszaru leczenia, kontrolę i zarządzanie lymphedema, i że jest wykonywania. Nie tylko to jest istotne dla całego naszego zdrowia, to pomaga w kontroli wagi i ma istotne znaczenie dla przepływu płynu limfatyczny poprzez nasze ciało. Bez względu na etapie lymphedema, leżących u podstaw medycznych lub warunków życia, każdy z nas powinien mieć plan ćwiczeń dla lymphedema.

Czasami zbyt, proces musimy przejść, aby nasze leczenie jest objęte maddening do powiedzenia najmniej. You made potrzeba, aby dowiedzieć się how_to_file_a_health_insurance_appeal do odwrócenia zasięgu lub odmowy leczenia i może nawet z proces, aby dowiedzieć się, jak złożyć skargę twoja firma ubezpieczeniowa z państwa komisarz.

Nr Badania krwi, ciśnienie krwi, I.V. wstrzykiwań lub do tej grupy!

Pat O'Connor, Lymphedema Ludzie 1 listopada 2004

Needles
Być może przede wszystkim uzasadnienie nie pozwala na użycie igły w ramię z lymphedema jest zagrożenie zakażenia. Każda przerwa na skórze tworzy potencjalne wejście foci dla bakterii. Ze względu na stan upośledzenia odporności na wszelkie infekcje mogą ramię i często krytycznych szybko do tkanki. Te infekcje spowodować dalsze szkody dla lymphatics, zwiększając tym samym nasilenie się lymphedema.

Lymphorrhea (który jest płyn w ramię) jest bogate w białko, że substancja stanowi doskonałą żywieniu do wszelkich bakterii, które mogą uzyskać stopy posiadają w ramię. Gdy zakażenie rozpoczęła nadmiar płynu i wszelkie zwłóknienia z ramienia tkanek sprawia, że bardzo trudne do zwalczenia bakterie.

Zastrzyk Leków
W doseage wytrzymałość jakiegokolwiek leku wstrzykuje do ramion będzie zmniejszył się do dwóch powodów. Po pierwsze, ze względu na nagromadzenie płynu w ramię to będzie natychmiast rozcieńczyć. Po tym, ponieważ z zaburzeniami odpływu płynu z ramion, lek będzie miał trudniejsze czas dotarcia do pozostałej części ciała.

IV, (między żył Medycyna)
Pierwszy powód nie pozwalające na IV jest po prostu przerwa w skórę - co byłoby ciągłego otwierania do usuwania IV. Poza tym, a nawet bardziej istotne jest prosty fakt, że lymphedema jest spowodowane przez niemożność ramię, aby usunąć nadmiar nawet normalnej dynamiki płynów w organizmie. Po dodaniu do płynów, które są obecne w administracji na IV, dramatycznie przeciążenia ramię. To jest po prostu nie da się całkowicie pozbyć się tego dodatkowego płynu, powodując tym samym znaczny wzrost obrzęk.

Ciśnienie krwi Badania
Niebezpieczeństwo o ciśnieniu krwi na test na ryzyko ramię ramię lub dotkniętych lymphedema jest, że squeeezing zaangażowanych może być przyczyną ewentualnych dalszych szkód już lymphatics i kruche naczynka krwionośne. Jeśli to nastąpi, będzie powodować pogorszenie się lymphedema.

Są to zdrowy rozsądek physcian podejścia, że każdy powinien być świadomy natychmiast. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz naszą stronę lymphedema

Proste ramię Ćwiczenia, które mogą zapobiec / Obrzęk limfatyczny z ramię

Ponieważ światło wykonywania raka piersi po zabiegu usunięcia węzeł chłonny i może pomóc zmniejszyć szanse lymphedema, pacjenci powinni dyskutować w jaki sposób i kiedy należy rozpocząć ćwiczenia ramion. Niektórzy pacjenci stwierdzić, że biorąc bólu (przeciwbólowe) 30 minut przed rozpoczęciem wykonywania pomaga zmniejszyć dyskomfort, mimo że wszystkie leki powinny być zatwierdzone przez pacjenta z lekarzem.

Poniżej znajdują się propozycje ćwiczeń następujących raka piersi Chirurgia z not allowed Cancer Trust, niezależny miłości, które dostarcza informacji i wsparcia dla pacjentów z rakiem. Każdy zadania mogą być wykonywane pięć razy z rzędu, trzy razy dziennie (rano, po południu, wieczorem) z lekarzem zatwierdzenie.

Z palmami i łokciach proste, wycinka broń wysoko nad głową, łącząc palce razem. Bend clasp kolana i dłonie z tyłu szyi. Push łokciach, tak dalece jak to możliwe, a następnie łącząc je dotykać w przedniej części ciała. Powtórz. Miejsce ręce za plecy i koronek palce razem. Przesuń ręce w miarę możliwości na ciało w kierunku szyi.

Miejsce ręce na ramionach (po tej samej stronie ciała) i przenieść na łokciach, a następnie w dół w kierunku boków ciała.

Miejsce ręce na ramionach i okrężnych ruchów w łokciach. Koła powinny być tak duże, jak to możliwe. Zmiana kierunków okresowo.

Po piersi oczka zostały usunięte, stoiska z jedną nogę z przodu, z drugiej strony. Zatrzymaj się na krzesło lub stół. Lean przodu i swing ramię, który był zaangażowany w chirurgii do tyłu i do przodu, a następnie z boku na bok, tak dalece jak to przejść. Trzymając małą wagę do uzyskania dynamiki. Zwiększ ruch ramion aż osiągnie wysokość łopatki. Trzymaj kolana prosto.

Stoisko z jedną nogę przed siebie. Zatrzymaj na krzesło lub stół do wsparcia. Lean przodu i swing ramię na stronie zabiegu w kręgach, najpierw w lewo a następnie w lewo. Trzymaj kolana prosto.

Twarz ku ścianie. Miejsce ręce na ścianie i cale palce na ścianie. Spróbuj przejść do wyższego każdego dnia aż do broni są w pełni prosto nad głową.

http://imaginis.com/breasthealth/lymphedema.asp

Obrzęk limfatyczny z ramię Masaż

Możesz zrobić uproszczoną wersję MLD siebie w domu, zwany prosty drenaż limfatyczny (SLD). SLD odbywa się za pomocą palców bardzo delikatnie przenieść na skórę w danym kierunku. Jeśli okaże się, że skóra jest czerwona, gdy masz gotowy, wówczas ruch jest zbyt trudne. Jest to często łatwiejsze, jeśli twój partner lub przyjaciel uczy się także techniki, dzięki czemu mogą one pomóc w każdym obszarach nie można osiągnąć. Twój fizjoterapeuta lub pielęgniarki będą w stanie wykazać, ty lub twój partner techniki. Wykresy i wyjaśnień na następujących stronach powinny również pomóc.

Masaż 1 - dla obu ramion i nóg obrzęk

Umieść palce, relaxed, albo na stronie szyi na 1 miejsce. Delikatnie przenieść skóry w kierunku dół, w kierunku tyłu szyi. Powtórz 10 razy na pozycji 1, 2 i 3. Na pozycji 4 (na górze Twojej ramię) używać łagodnych wewnętrznych scooping ruch w dół w kierunku góry piersi kości (w przypadku gdy spełniają collarbones) Powtórz 5 razy.

Masaż 2 - dla jednego obrzęk ramienia

Celem tego masażu jest stymulowanie limfatyczny kanałów na tułowiu, aby usunąć je z dużym wyprzedzeniem, tak, nadmiar płynu może drenażu away.

Skóra jest zawsze przeniesione do non-obrzęk stronie. Użytkownik będzie łatwiej rozpocząć z jednej strony, a następnie do wymiany na inne, jak można przenieść na całym ciele.

Początek w armpit na nie obrzęk strony (pozycja 1), ciśnienie do wykorzystania światła delikatnie rozciągnąć skórę aż do armpit. Twoje strony powinny być płaskie i nie ślizgawka na skórę. Powtórz 10 razy. Dalej, na miejsce 2, wykorzystania światła impuls do wycinka skóry w kierunku spoza obrzęk strony, powoli i delikatnie rytm. Powtórz 5 razy.

Powtórz te same ruchy na 3 stanowiska. Swap rąk, ruchów i powtórz 5 razy więcej na 3 stanowiska z drugiej strony, jak to stanowisko jest bardzo ważne dla drenaż limfatyczny. Tym razem, z palcami ruch jest niewielki mechanizm "pull", aby przenieść się do skóry nie armpit obrzęk. Powtórz 5 razy ruchów w pozycji 4, potem 5.

Strony, która odbyła się masownicę

Hand-held Massagers mogą być użyteczne dla ludzi którzy mają ograniczony ruch w ich ręce, być może ze względu na artretyzm. Są one dostępne w większości dużych chemików i niektórych sklepach elektrycznych. Podobnie jak w przypadku wszystkich technik SLD, światło dotyku jest konieczne. Massagers nie powinien być używany do prasy w dół na skórze. Jeśli to zrobisz, będziesz przeszkadzać limfatyczne swoje kanały i tak nie pomoże masaż drenaż limfatyczny. Hand-held Massagers może być dość ciężkie do przeprowadzenia próby, tak aby posiadać je w nie-obrzęk strony. Być może trzeba partnera lub przyjaciela, aby Ci pomóc.

Porozmawiaj z lekarzem specjalistą przed lub lymphoedema użyciu masownicę. Może być używany do zastosowania delikatnie ciśnienie w tych samych sekwencji ruchów, jak ćwiczenia na poprzednich stronach. Oto kilka wskazówek dla użyciu ręcznych masownicę:

Użyj go na co najmniej 15 minut dziennie. Korzystanie z najniższą ustawienie i dimpled głowę. Nie należy używać kremów lub olejów z masownicę. Nie używaj ustawienia ciepła. Jeśli to możliwe, uzyskać masownicę opuszki bez ciepła, jak te są lżejsze i łatwiejsze w użyciu. Korzystanie z łagodnym, okrągłym ruchu, po sekwencji ruchów opisanych wcześniej. Unikać wcierania nienormalnych lub łamane skóry.

Głęboki ćwiczeniami oddechowymi

Przed i po SLD, ćwiczenia oddechowe, mogą przyczynić się do stymulowania drenaż limfatyczny. Użyj następujących prostych ćwiczeń:

Usiądź w wygodne krzesło lub leżeć na łóżku z kolanami lekko wygięty. Reszta swoje ręce na swoim brzuchu. Weź głęboki oddech, aby się zrelaksować. Jak można oddychać - bezpośrednie powietrza do Twojego brzucha, które będziesz czuć rosnące pod swoje ręce. Oddychaj powoli, przez "sighing" powietrza. Chociaż w oddychaniu, Twoi brzucha zrelaksować się ponownie. Czy głębokie ćwiczenia oddechowe pięć razy, a następnie krótki odpoczynek przed wstania.

http://www.cancerbacup.org.uk/Resources ... ma/Massage # 9023

Rak Bacup Wielkiej Brytanii

** Uwaga specjalna dla Bi-Lateral Mastektomia pacjentów lub Bi-Lateral zabiegów **

Na szczególnego ryzyka są pacjenci którzy byli przez bi-lateral mastektomii lub jednego z zabiegu mastektomii również po przeciwnej stronie. Pamiętaj, że po obu stronach klatki piersiowej są na ryzyko lymphedema, więc ważne jest, aby nie przenieść płynów z jednej strony do drugiej.

Zamiast tego, na kilka lymphedema terapeuci I zapytał, płyn powinien być skierowany do szyi i groin lymphatics, jak również intercostals i abdominals, i od lewej axilla, lub prawo axilla węzły tylko w ramach "normalnej" wzorzec dla lewym górnym końcu lymphedema, na podstawie Vodder techniki.

Niż Cassie i Carol którzy są również członkami BreastCancer.org. Jest to jeden z moich ulubionych witryn raka piersi i one również mają wspaniałe forum sekcji z jedną specjalnie dla raka piersi ocalałych z lymphedema.

Ćwiczenia i Obrzęk limfatyczny z ramię

Nicole L. Gergich MPT, MLD / CDT Lymphedema specjalistyczne, Penn Terapia i Fitness delegowania Data: 6 maja 2001 Ostatnia modyfikacja: 3 stycznia 2002

Dlaczego warto Ćwiczenia?

Jednym z bardzo ważnym elementem kompleksowego leczenia raka planu związane jest wykonywanie lymphedema. Program składający się z elastyczności, wzmocnienie i aerobik wykonywania jest korzystne w zmniejszaniu lymphedema po podaniu w prawidłowych warunkach. Ćwiczenie pozwala również na raka ocalałych bardziej aktywną rolę w ich własnym lymphedema zarządzania. Najnowsze badania nie wykazały znaczny wzrost zachorowalności na raka piersi po lymphedema, kobiet uczestniczących w wykonywaniu programu w porównaniu do kobiet, którzy nie wykonuje.

Jaki typ Ćwiczenia są pomocne Ktoś z Obrzęk limfatyczny z ramię?

Elastyczność ćwiczeń pomoże utrzymać wspólny zakres ruchu i pozwala na wydłużenie lub rozciągający się w tkankach. Elastyczność ćwiczenia pomagające również w zapobieganiu i sztywność stawów postural zmian po operacji raka lub leczenia. Mięśnie szczelność mogą dodatkowo skomplikować lymphedema.

Wzmocnienie ćwiczenia są również ważne w zmniejszaniu lymphedema zrobić, gdy na niskim poziomie intensywności z końcem zawijane (patrz poniżej). Te ćwiczenia często zwiększenia przepływu żył i limfatyczne, pomoc w usunięciu płynu z zaangażowanych końcu.

Aerobik wykonywania zwiększa przepływ żył i limfatyczne, dalsze zmniejszenie obrzęku w końcu. Aerobik wykonuje także zwalcza zmęczenie, plag, które tak wielu ludzi w trakcie i po zakończeniu leczenia chorób nowotworowych.

Wreszcie, głębokie jamy brzusznej w oddychaniu lub diaphragmatic oddychaniu ważne jest korzystanie ze wszystkich, ale szczególnie w tak ludzi z lymphedema. Po głębokim oddychaniu jest prowadzone, ciśnienie wewnątrz klatki piersiowej i jamy brzusznej jest zmieniony i tworzy pompowania działalności w ramach układu. W kanale centralnym klatki piersiowej, która prowadzi chłonnych płyn z brzucha i nóg, podróżuje przez jamy klatki piersiowej. Pompowanie działania na kanale limfatyczny pomaga w celu zwiększenia przepływu w całym organizmie. Głębokie oddychanie jest również ważne, aby dostarczyć odpowiednich dostaw tlenu do pracujących mięśni, tak aby mogły one działać skutecznie.

Ćwiczenia powinny być rozpoczęte przez fizyczne lub terapeuta zajęciowy, że specjalizuje się w leczeniu lymphedema. Podobnie jak w przypadku wszystkich wykonywania, należy omówić początku programu z Twoim lekarzem.

Ile Waga Lift Czy mogę?

Nie było do tej pory niewiele badań dotyczących intensywności ćwiczeń u osób z lymphedema i to, co jest bezpiecznym poziomie. Wcześniej, intensywne korzystanie była postrzegana jako przeciwwskazane lub nie wskazane. Obecnie, wykonywania i stopniowego podnoszenia ciężaru działań są wykorzystywane do pomocy w usunięciu lymphedema z dotkniętych obszarów. Terapeuci mogą przewodnik klientów w programie podnoszenia ciężaru, która jest dostosowana do ich obecnej kondycji. Ile można dźwigu zależy od etapu leczenia i co najważniejsze, poprzednie i obecne poziomy fitness. Ważne jest, aby stale monitorować dla obrzęk kończyn lub zaczerwienienie, które mogą być wskazówką, że korzystanie był zbyt intensywny. A program podnoszenia ciężaru powinna zostać rozpoczęta przez terapeuta którzy specjalizuje się w leczeniu lymphedema.

Czy mam bandaż moje ramię Z Ćwiczenia?

Zaleca się, że dotyczy kończyn (ramion lub nóg) być opakowane w trakcie korzystania kompresji bandaże do aide pompy mięśniowej na życie żył i limfatyczne. Zawijanie także uniemożliwia dalsze narastanie z płynu w końcu. W bandaże lymphedema używane do leczenia są krótkie-stretch bandaże. Krótkie wycinki bandaże stosowane w leczeniu lymphedema nie rozciągają znacznie po zastosowaniu się do ramienia lub nogi. Podczas wykonywania zawinięty kończyn, mięśni i bandaże wprowadzić w życie lymphatics, które pomagają poruszać się płynu w ramię. ACE bandaże wycinka zbyt wiele i są nieskuteczne w leczeniu lymphedema. Nie używaj Ace okładów przy zawijaniu do lymphedema.

Ćwiczenia Co można zrobić po operacji piersi?

Po mastektomii ważne jest, aby utrzymać zakres ruchu i elastyczność w ramię. Często kobiety spadek korzystania z barku i ramienia na stronie ciała, gdzie dokonano zabiegu chirurgicznego z powodu bólu lub lęku przed boleśnie odczuwają nacięcia. Ochrona ramię może doprowadzić do sztywność i szczelność w ramię, które może utrudnić przejście ramię. Jest to często stosowane przez utratę siły mięśni i stabilności na całym ramieniu. Ponieważ łopatki i kark są ze sobą ściśle związane, ważne jest również utrzymanie mobilności szyi w celu zapobieżenia dalszej komplikacji. Zapytaj lekarza lub fizycznej terapeuta jeśli masz pytania na temat ćwiczenia ramię, które są dla Ciebie. Jeśli niedawno poddane mastektomii towarzyszyć rekonstrukcja piersi należy zajrzeć do chirurga Informacje na temat SHOULDER ćwiczenia. Ważne jest, aby omówić program początku zadania z lekarzem. Oconolink

Zapobieganie Ramię Obrzęk limfatyczny

Obrzęk w ramię na stronie Chirurgia raka piersi może być ze względu na węzły chłonne pod ramię jest zakłócany przez chirurgii i częściowe usunięcie, a także na promieniowanie z armpit.

Po szkody w dowolnym miejscu ciała, limfatyczny płyn będzie pędu do poszkodowanej stronie, aby przeprowadzić się bakterii i wszelkich obcych substancji. Jeżeli pokrzywdzony, że obszar jest ręcznie lub ramię na stronie armpit chirurgia i promieniowanie, płyn limfatyczny będzie miał trudniejsze czas jest wchłaniana z powrotem, ponieważ zwykle Chirurgia zostały usunięte niektóre kanały, które przeprowadzane płynu. Promieniowaniem ma zamknięte niektóre z tych kanałów również limfatyczny. Ponieważ chirurgia i promieniowanie były terapie ratujące życie, teraz należy skupić się na temat zapobiegania urazom i wpływ stresu na rękę, ramię i ramię, aby zmniejszyć szansę na płyn limfatyczny, powodując obrzęk ramienia. Jeśli są osoby, którzy nie mieli armpit chirurgii węzłów chłonnych do badania do komórek nowotworowych, lub jeśli masz otrzymała promieniowania do armpit, można rozważyć sposoby zapobiegania obrzęk ramienia.

Unikaj zakażenia

Traktuj nawet niewielkie obrażenia / hangnails z opieki. Umyć szkody z mydłem i wodą, należy zastosować antybiotyk maść, a następnie pokrycie z zespołem pomocy. Utrzymuj skórę dłoni i ramion czyste i moisturized. Zastosuj balsam nawilżającym kilka razy dziennie. Uniknąć niebezpieczeństwa

Nie ma krwi ciągnącą się od wpływu na ramię, chyba że absolutnie niezbędne. Załóż długo piec mitts ręce, gdy wprowadzenie w piecu. Czy ktoś się dania z pieca, gdy możliwe. Ostrożnie żywności gotować w oleju, aby uniknąć rozpryskiwania gorącego tłuszczu na ręce. Użyj gumowe rękawice podczas czyszczenia, z ostrymi czyszczące. Załóż gumowe rękawice, gdy robi dania. Załóż płótnie rękawice ogrodnicze i jednocześnie czyniąc stoczni. Załóż gilzę podczas szycia. Shave underarms z maszynki do golenia elektryczna. Unikaj chemicznego usuwania włosów. Użyj owadów repellant w celu ochrony przed błąd zgniecenie lub Pszczoła stings. Unikaj poparzeniom słonecznym przy użyciu kremu z SPF co najmniej 15. Zastosuj ponownie ochrony po pływania, jak i ochrony skierowany na etykiecie. Nie pozwalają zastrzyki, szczepienia wpływ na ramię. Nie masz wpływu na manicure strony. Nie cięte cuticles lub hangnails. Nie posiadają papierosów w dotkniętych strony. Unikaj constriction

Unikaj odzieży elastyczny rękaw z zespołów ze ścisłej lub broni. Nie noszę zegarka lub pierścieni wpływ na ramię. Należy unikać przewożenia ciężkich torba lub worek z dotkniętych ramię. Czy ciśnienie krwi podjęte na ramię niezmienione, jeżeli jest to możliwe. Underclothing, takie jak biustonosze, nie powinien opuścić ciśnienie znaków. Kiedy w podróży samochodem lub samolotem na długich dystansach, na bieżąco wpływ ramienia powyżej poziomu serca, jeśli w ogóle możliwe. Unikaj mięśni Strain

Unikaj podnoszenia ciężkich, jeśli mięśnie nie są wykorzystywane do podnoszenia ciężkich. Unikaj energicznych, powtarzalne ruchy, takie jak skrubing, ciągnięcie, uderzania młotkiem. Sport, takich jak tenis, golf i Racquetball mają potencjał naprężenia mięśni z powodu nagłego i siły uderzeń. Rozpoczęcie wykonywania wszelkich nowych / czynności związanych z bronią stopniowo i ostrożnie.

Można tłumaczyć każdej strony w naszym serwisie. Proszę przejść do naszego wejścia strona główna

Lymphedema Ludzie Lymphedema People

http://www.lymphedemapeople.com

Pat O'Connor
Założyciel i dyrektor wykonawczy
User avatar
patoco
Site Admin
 
Posts: 2175
Joined: Thu Jun 08, 2006 9:07 pm

Return to Obrzęk limfatyczny

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


cron